ЧИ потрібен інструктор при перших спробах навчитися кататися на гірських лижах чи сноуборді?

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Багато початківців задають собі одне і теж запитання. Чи варто у перші хвилини спроб катання на лижах/сноуборді брати інструктора, а чи, можливо, краще на початках попробувати самому? Для чого взагалі потрібен інструктор з гірських лиж/сноуборду і чи варто користуватися його послугами?

 

Відповідь однозначна! Звичайно, варто і найкраще брати інструктора до того, як Ви самі зробите перші кроки на лижах чи сноуборді.

 

Чому? На це є декілька причин:

 1. Взявши лижі чи сноуборд Ви не маєте ніякого уявлення (як правило!!!), що з цим робити, при тому дуже легко травмувати себе та інших. Як свідчить досвід, навіть знаючи на відмінно теорію катання на гірських лижах, 90% із прочитаного Вами зрозумієте Ви до кінця лише тоді, якщо Вам це покажуть на практиці. А просто слухаючи і дивлячись на заняття інших це вдається мало кому, а у решти – просто пропадає бажання їздити у майбутньому, бо Ви пробуєте повторити побачене та не можете зробити так само, так як Вам ніхто не вкаже на власне Ваші помилки! І в результаті Ваш попередньо витрачений час та зусилля виявляться марними, оскільки техніка катання на лижах чи сноуборді має свою специфіку, а тому інтуїтивно її не освоїш. 
   
 2. Згідно фізіології людини, коли вона починає освоювати нові для себе рухи (у даному випадку катання на лижах чи сноуборді), перші кроки початківця осідають найбільш стійко у підсвідомості, і наступні рухи базуються на попередньо освоєних, що призводить до неправильної техніки, яка унеможливлює або обтяжує набуття навиків правильного катання. Отож, якщо Ви витратите певний час на освоєння гірських лиж чи сноуборду самостійно, то у майбутньому Вам потрібно буде вже значно більше часу на те, щоб інструктор позбавив Вас неправильних рухів та закріпив правильну техніка катання. Розглядаючи техніку катання на лижах чи сноуборді, відзначимо, що Вона базується на виконанні певних рухів з відповідною амплітудою, а інтуїтивні рухи радикально відрізняються від техніки катання на лижах чи сноуборді , що в більшості випадків унеможливлює освоєння самостійно. 
   
 3. Також часто буває, що турист ознайомлюється з технікою катання на лижах чи сноуборді з інформаційних джерел і старається самостійно впровадити дану техніку на практиці. У тому випадку на початківця-практиканта очікує декілька серйозних «підводних каменів»: 

  • у більшості інформаційних джерелах викладена більш складніша (професійна) техніка катання на лижах і для її вивчення потрібний структурний підхід і тривалий проміжок часу. Та і вивчення такої техніки є доволі важкою працею і невідомо чи Ви взагалі зможете зловити загальну суть та структуру даної техніки та довести її до логічного кінця, ну і, звичайно, про відпочинок тут мова не йде. Бо при такому підході Ви просто знесилитеся, змучитеся і ледве зможете дойти до готелю;
  • Навіть, якщо Вам якимось чудом вдалося відшукати (оскільки Ви, як початківець, не можете знати наскільки певний курс є хороший) структуризований, послідовний та відповідний початковому рівню курс навчання катання на лижах чи сноуборді (звичайно не задарма), то Вам буде вкрай важко його освоїти, оскільки Ви не зможете об’єктивно поглянути і взагалі побачити помилки, яких Ви допускаєтесь, що призведе до значних затрат часу та сили, та й у 70% випадків Ви звернетесь за допомогою до інструктора
  • Більшість викладеної в Інтернеті інформації стосовно катання на лижах є доволі вузькоспрямованою та суб’єктивною, оскільки її, як правило, викладають люди, які займаються розкруткою сайтів, а не професійно вчать кататися на лижах. 

 

Оцініть спершу всі «за і проти» , адже саме Вам вирішувати, як проводити свій відпочинок і чи варто витрачати власні заощадження на 2-4 годинне заняття з фахівцем, оскільки хороший інструктор спроможний дати Вам базовий курс катання на лижах за 2-4 год. занять (в залежності від того наскільки швидко лижник сприймає інформацію та може її практично відтворити), що дозволить Вам без особливих зусиль спускатися зі склонів і, що саме головне, отримувати від цього неповторне ЗАДОВОЛЕННЯ!!!

 

Автор статті:
Інструктор Василь
(моб. +38(097)7490602)

Читати 2348 разів
Детальніше в цій категорії: Перша порада лижнику-початківцю! »

Інформаційний сайт курортного містечка Славське
 (усе про відпочинок, проживання та розваги)

Сайт рекомендує

вологість:

тиск:

вітер:

Scroll to top