Перші запитання лижника-початківця!

Автор 
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Доброго дня!

Мене звати Василь і я вже вісім років працюю інструктором у гірськолижному курорті селища Славське. Мене спонукали до написання цієї статті одні і ті ж запитання, які я чую від людей, які хотіли б спробувати кататися на гірських лижах. Отож, я б хотів поділитись власним досвідом і дати відповідь на запитання, які задають 90% лижників-початківців.

 1. Яке і яким повинно бути лижне спорядження?
  Відповідь: Звичайно краще, щоб лижне спорядження Вам вибирала людина, яка сама вміє їздити на лижах. Та при цьому, слід відзначити, що нічого складного у виборі споряджання немає. Отож, у лижне спорядження входять: 1) лижі; 2) черевики; 3) палки. Для того, щоб їздити на гірських лижах Вам було зручно, воно безперечно повинно відповідати наступним критеріям: 
  1. Лижі
   • Повинні мати оптимальну довжину, що дорівнює довжині від підлоги до Вашої шиї. Занадто довгі або короткі лижі ускладнюють процес катання. Звичайно, лижі можуть бути трошки довші у тому випадку, якщо відпочиваючий має надмірну вагу. 
   • Набагато зручніше кататися на лижах новіших моделей типу «Карвінг», ніж на класиці. Карвінг - це лижі більш новіших моделей, у яких одна з найпомітніших візуальних рис,- це значно звужена середина лиж у порівнянні з її кінцями.
   • Канти (бокові ребра лиж) повинні бути гострими, що позволить Вам більш стійкіше стояти на лижах при виїзді на льодові ділянки траси та більш ефективніше погамувати швидкість.  
  2. Лижні черевики:
   • Повинні добре фіксувати ногу. П’ятка у зафіксованому черевику не повинна човгати, щоб не призвести до натирання. 
   • Ні в якому разі лижні черевики не повинні тиснути на кісточки та кінчики пальців ноги.  
  3. Лижні палички
   • Висота лижних паличок повинна бути такою, щоб спираючись на паличку, рука зігнута у лікті, утворює кут 90 градусів. 
     
 2. Краще купити чи взяти на прокат лижне спорядження?
  Відповідь на дане запитання залежить від того, наскільки часто Ви плануєтьсь кататись, наскільки добре Ви катаєтесь та наскільки зручно Вам добиратися до лижного курорту. Ви повинні врахувати той факт, що хороше лижне спорядження «влетить Вам в копійку» та й тягати його за собою в маршрутку чи поїзд кожного разу, коли Ви їдете на відпочинок, - задоволення не з приємних. Також, при неакуратному чи невмілому катанні лижне спорядження може значно пошкоджуватись, що призведе до його непридатності після кілька сезонів катання. Як на мене, при теперішньому різноманітті прокатного лижного спорядження , простіше та економічно вигідніше витратити декілька гривень на день і забути про всі вищезгадані проблеми. Проте якщо Ваш рівень катання є високим,-доцільно все ж купити професійне спорядження!!! 
   
 3. Чи потрібен лижний костюм?
  Відповідь: Звичайно! Оскільки звичайний одяг аж ніяк не пристосований до лижного катання. У звичайному одязі Вам в більшості випадків буде незручно, холодно, мокро кататись, а це, в свою чергу, доволі сильно вплине на задоволення від катання
   
 4. Чи варто скористатися послугами інструктора?
  Відповідь: Перші кроки на лижах відпочиваючому туристу не приносять ніякого задоволення, оскільки Він ще не привик до доволі тяжкого та не зручного лижного спорядження (лижі здаються неконтрольовано довгими, ботінки (черевики) взагалі унеможливлюють нормальну ходьбу, а палочками часто зачіпаєш та травмуєш інших туристів). Задоволення від катання на лижах починає приходити тільки після того, як лижник призвичаїться до катання на лижах і навчиться, хоча б частково, контролювати швидкість та спуск по склону. Без допомоги інструктора відпочиваючий у більшості випадків витратить декілька днів, щоб хоч частково опанувати процес катання, в той час, як з інструктором за 2-4 години він уже буде досить впевнено спускатись з гірки. Та й не забувайте, що Ви приїхали відпочивати, а не носити по гірці лижі, шукаючи хоч якусь ділянку з якої Ви могли б з’їхати. Думаю, не варто вже й говорити про те, на скільки підвищується ризик травматизму, коли відпочиваючий вирішує сам освоювати катання на лижах. Як на мене набагато краще витратити незначну плату на послуги інструктора та відчути повну гаму насолоди від катання на лижах, тим більше , що цей досвід Ви здобудете на все життя.
   
 5. Який схил по складності обрати, щоб швидше навчитися їзді?
  Відповідь: Якщо Ви тільки стаєте перший раз на лижі , то схил для Вас повинен вибирати інструктор, по мірі Ваших здобутих навичок. Якщо ж Ви вирішили самі спочатку спробувати, то чим пологіший схил, тим краще, оскільки більш крутіші схили Вас нічому не навчать, а ризик травматизму зростає відповідно до зростання стрімкості схилу.
   
 6. Наскільки швидко я зможу навчитися?
  Відповідь: Маючи хорошого інструктора базовий рівень катання на лижах Ви зможете освоїти протягом 2-4 год. Тривалість занять для освоєння базового рівня з інструктором залежить від фізичних та психологічних особливостей початківця. Що ж таке базовий рівень катання на лижах? Базовий рівень катання вважається засвоєним, якщо ученик без значних зусиль контролює напрямок та швидкість руху лиж при спуску з схилів і не переживає чи власне цього разу він зможе зупинитися самостійно, а чи йому у цьому допоможе чергова смерека, стовп, або інший лежачий початківець!!! )))
   
 7. Чи вартує взагалі моїх зусиль даний вид відпочинку
  Відповідь: Якщо у Вас є бажання та можливість скористатися цим видом відпочинку, то обов’язково ним скористаєтесь. Це вид активного відпочинку, який може принести Вам масу неповторного задоволення. Також врахуйте той факт, що хто вже став на лижі та хоча б один раз відчув, що це таке з’їжджати (спускатися) на лижах по схилу), обов’язково буде це робити ще і ще!..))
 

Автор статті:
Інструктор Василь
(моб. +38(097)7490602)

Читати 2175 разів

Інформаційний сайт курортного містечка Славське
 (усе про відпочинок, проживання та розваги)

Сайт рекомендує

вологість:

тиск:

вітер:

Scroll to top